Організація відпочинку
Як вибрати наплечник? Друк E-mail
Організація відпочинку
Написав Сергій Овчаренко   
Неділя, 04 липня 2010 20:57

 

Наплечник – обов’язковий елемент будь-якої вашої подорожі, а окрім того одна з головних умов, її вдалого проходження.

За об’ємом і функціональними можливостями наплечники поділяють на:
міські – об’ємом до 30 л, це не великі за розміром рюкзаки, які передбачені для щоденного використання у місті, а також їх можна взяти з собою в короткотривалу (одно-дводенну) прогульку;
штурмові – об’ємом до 60 л, які беруть з собою у ті мандрівки, де потрібно буде долати складні гірські ділянки маршруту, і відповідно, не має змоги взяти з собою багато речей;
експедиційні – об’ємом від 60 л, які призначені для багатоденних мандрівок, і які дозволяють взяти з собою велику кількість речей і переносити їх тривалий час.

Останнє оновлення на Субота, 21 липня 2012 15:05
Детальніше...
 
Як вибрати намет? Друк E-mail
Організація відпочинку
Написав Сергій Овчаренко   
Неділя, 04 липня 2010 20:50

Вступ
Основні вимоги до наметів сформувались ще за часів Олександра Македонського: водостійкість, мала маса, простота встановлення. В залежності від призначення намету можна міняти місцями пріоритетність цих основних показників.

Проблеми, які виникають із погано підібраними наметами:
Детальніше...
 
Друкована та електронна картографічна продукція Друк E-mail
Організація відпочинку
Написав Сергій Овчаренко   
Вівторок, 18 вересня 2007 23:02
Друкована картографічна продукція:

1. ДНВП "Картографія". Різноманітна картографічна продукція, а також електронні карти на CD-ROM.

2. Інститут передових технологій

3. Київська військово-картографічна фабрика.

Електронні карти:
Останнє оновлення на Вівторок, 08 вересня 2009 12:58
Детальніше...
 
Розвиток картографування України Друк E-mail
Організація відпочинку
Написав Сергій Овчаренко   
Вівторок, 18 вересня 2007 22:59
Картографування території України від найдавніших часів до ХХ ст. невіддільне від історії розвитку суспільства загалом і від розвитку засобів картографічного відображення географічного простору з його багатогранністю зокрема. Картографування українських земель відбувалось на фоні політичних змін суспільства відповідно з поступальним розвитком методів і способів створення карт й розвитком друкарської справи.
Примітивні картографічні зображення у первісному суспільстві виникли ще до появи писемності і закріплювали уявлення людей про навколишню місцевість. Найдавнішою картографічною пам'яткою на території України є рисунок на уламку бивня мамонта - доісторична "Межиріч-карта". Всього відомо близько десяти доісторичних карт, знайдених в Україні.


Останнє оновлення на Вівторок, 08 вересня 2009 12:59
Детальніше...
 
Українська картографія сьогодні Друк E-mail
Організація відпочинку
Написав Сергій Овчаренко   
Понеділок, 17 вересня 2007 00:16
До 1991 р. картографування України було складовою частиною загального комплексу топографо-геодезичних і картографічних робіт, що проводились в СРСР. 1 листопада 1991 р. з метою забезпечення господарства України топографо-геодезичними матеріалами, картографічною продукцією та створення основи Державного кадастру було утворене Головне управління геодезії, картографії та кадастру України (скорочено - Укргеодезкартографія). Створення Укргеодезкартографії фактично співпало з проголошенням незалежності України. Наприкінці 1999 р. у зв'язку зі зміною структури уряду Укргеодезкартографія була реорганізована у Департамент геодезії, картографії та кадастру Міністерства екології та природних ресурсів України. Структурними підрозділами нинішньої цивільної картографо-геодезичної служби є 39 підприємств, які займаються створенням та оновленням топографічних карт, картографічних творів широкого користування та їх тиражуванням.

Вся територія України покрита топографічними картами масштабів 1:1 000 000, 1:500 000, 1:200 000, 1:100 000, 1:50 000, 1:25 000, 1:10 000. На окремі райони є топографічна зйомка масштабу 1:5 000, а на майже 50 % міст і містечок - масштабу 1:2 000. Крім державної картографо-геодезичної служби створенням топографічних карт займається і Військово-топографічне управління Збройних Сил України.
Останнє оновлення на Середа, 18 березня 2009 09:15
Детальніше...
 


Переклад сайту

English French German Polish Russian Ukrainian
Активний відпочинок в Україні, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting