Хортиця Друк E-mail
Туристичні об'єкти
Написав Сергій Овчаренко   
Середа, 13 жовтня 2010 11:36

Острів Хортиця - найбільший на річкі Дніпро і знаходится безпосередньо у м. Запоріжжя.

Хортиця витягнута із північ-заходу на південь-схід, має довжину 12,5 км, ширину в середньому 2,5 км і площу приблизно 3 тис. га.

Острів інтегрований в структуру міста Запоріжжя. Через острів проходить залізниця з станцією "Запорізька Січ" в середині острова. Три існуючі автомобільні мости дають можливість людям перетинати Дніпро й користуватися багатствами острова.

На острові знаходяться заселені селища. В північно-східній частині розміщено залишене село - Середній Стіг. На території острова велика кількість означених пам'яток історії й археології. Десятки будинків відпочинку, санаторіїв, туристичних баз. Пісочні пляжи. Смерекові й листяні ліси. Унікальні плавні на півдні.

 

На острові знаходиться музей історії запорізького козацтва (відкритий 14 жовтня 1983 року як Музей історії м. Запоріжжя).

Протягом кінця 80-х - початку 90-х рр. ХХ ст., на хвилі національного піднесення та проголошення незалежності України, заклад перепрофільовано в Музей історії запорізького козацтва.

Фондова колекція музею комплектувалася на матеріалах, переданих із Львівського, Луганського, Ровенського та інших музеїв, а також їз надходжень археологічних та етнографічних експедицій.

На сьогоднішній день в музеї зібрано понад 32 тис. музейних предметів.

Експозіційна площа музею становить 1600 кв. м. Тут відкрита постійно діюча експозиція, 3 діорами, організовуються виставки, присвячені історії запорізького козацтва.

З 2004 року створюється історико-культурний комплекс "Запорізька Січ".

 

Загальна територія Запорозької Січі сягає трьох гектарів. Місцем розташування новостворюваної Січі обране мальовниче північно-східне узбережжя Хортиці, з якого відкривається чудовий краєвид на греблю Дніпрогесу, скелі та острови, що нагадують колишні грізні дніпровські пороги.

За плануванням комплекс розділяється на дві частини – більший «Внутрішній Кіш» та менший «Зовнішній». Передбачається, що в комплексі будуть функціонувати як об'єкти експозиційного призначення, в яких планується відтворити інтер'єри козацьких жител (курінь та будинок кошового отамана), офіційних та освітніх установ (військова канцелярія та січова школа), які мали місце на історичних Запорозьких Січах. Центральним об'єктом комплексу стане церква Покрови Прсв. Богородиці.

Споруди «Зовнішнього Кошу» мають носити рекреаційний (корчма) та інтерактивний характер (діючі кузня і гончарне виробництво). За зразки фортифікаційних споруд козацького часу правитимуть три вежі (в'їзна, вежа до Дніпра, вежа-дзвіниця), рови та земляний вал, укріплений частоколом.

Цікаво також відвідати виставу у театрі козацького бою "Запорізький Спас".

Окрім культурно-архітектурних об'єктів цікавою і красивою є природа на острові: як з води, так і безпосередньо на ньому. Значна кількість скелястих берегів створює чудові умови для заняття альпінізмом. Любителі "вільних" польотів пригають з мосту (на вірьовці).

То ж робимо висновок: на найбільшому острові на Дніпрі значний вибір чим себе зайняти.

 

Останнє оновлення на Понеділок, 18 жовтня 2010 12:02
 

Переклад сайту

English French German Polish Russian Ukrainian
Активний відпочинок в Україні, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting