Олеський замок Друк E-mail
Туристичні об'єкти
Написав Сергій Овчаренко   
Четвер, 29 квітня 2010 11:28

Олеський замок – один із найдавніших в Україні першим був відбудований після війни. 1975 року Львівська галерея мистецтв відкрила в ньому архітектурно-мистецький музей-заповідник, який став українською туристичною Меккою. За 33 роки його відвідало понад три мільйони туристів та екскурсантів.

В експозиції музею представлено українське мистецтво ХІV — ХVІІІ ст.: велику колекцію ікон, портретів, предметів декоративно-ужиткового мистецтва. У монастирі капуцинів, що входить до музею-заповідника, міститься скарбниця-фондосховище, де зберігаються численні мистецькі твори з теренів Західної України, колекція дерев’яної скульптури ХV —ХVІІІ ст., портрети і меблі.

Олеський замок — видатна пам’ятка історії й архітектури ХІІІ — ХVІІ ст. Перша згадка про нього датується 1347 роком, коли замок перейшов у власність князя Юрія Тройденовича. У ХVІ ст. власником споруди був руський воєвода Іван Данилович. У його часи замок набрав сучасного вигляду. Одружившись із донькою коронного гетьмана Жолкевського Софією, Іван Данилович як посаг отримав землі на Чигиринщині. І коли він став чигиринським старостою, то своїм підстаростою зробив Михайла Хмельницького, що був у нього на службі. Тоді родина майбутнього гетьмана переселилася на хутір Суботів.

 

Олеський замокУ плані замок наближений до овалу, що обумовлено конфігурацією території. Замок складається із напівовальних корпусів, зведених на високих підвалах із безліччю замаскованих схованок. Корпуси з'єднані в'їзною трьохясусною вежею і оборонною стіною з галереєю.

В Олеському замку народилися два польські королі: Ян ІІІ Собєський, внук Івана Даниловича, і Михайло Вишневецький. Король Ян ІІІ Собєський викупив замок у Конєцпольських, які володіли ним після Даниловичів, і подарував своїй дружині Марії Казимирі (Марисеньці). Королева не шкодувала грошей і ґрунтовно реставрувала замок. Після смерті короля Марія Казимира, живучи у Франції, цікавилася Олеським замком, їй надсилали про нього звіти, і вона отримувала доходи з Олеська.

Олеський замок розташований у смт. Олесько Буського району Львівської області неподалік траси М-06 (Е-40) Київ-Львів. Відстань до Львова  - 70 км. Автобуси до Олеська зі Львова відправляються з автостанції №2 через 15-30 хв. у напрямку м.Броди. Найближча залізнична станція Ожидів-Олесько знаходиться на відстані 6 км. До Львова ходить три пари електропоїздів підвищеного комфорту (із Здолдунова).

Використано матеріали "Дзеркала тижня".

 

Останнє оновлення на Понеділок, 03 травня 2010 20:07
 

Переклад сайту

English French German Polish Russian Ukrainian
Активний відпочинок в Україні, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting