Водоспади Закарпаття Друк E-mail
Туристичні об'єкти
Написав Сергій Овчаренко   
П'ятниця, 21 вересня 2007 23:50
Водоспад Воєводин *** знаходиться на однойменній річці у 12 км від с. Тур’я Поляна Перечинського району. Річка Воєводин бере свій початок на Полонині Руній (1497 м), тече глибокою ущелиною і впадає у р. Шипіт. Очевидно, цей водоспад утворився внаслідок землетрусу, під час якого в гірській породі поперек вузької глибокої долини виникла тріщина, і вода з 9-метрової висоти двома потоками спадає у невелике озерце.

Водоспад Шипіт *** знаходиться на річці Пилипець у межах полонини Бо ржава (6 км від с. Пилипець Міжгірського району). Шипіт спадає вниз численними мальовничими каскадами. Утворився внаслідок розмивання породи потоком Пилипець, який розбризкує свої води в глибокій ущелині.
Водоспад Скакало утворений гірським потоком р. Синявки (права притока р. Іршави басейну Тиси). Знаходиться в урочищі Нижнє Грабовище, неподалік від селища Чина дієва. Вода спадає кількома струменями по кам’яних брилах з 6-метрової висоти.

Нірешський водоспад знаходиться на р. Ніреш, притоці Тиси, яка бере початок на схилі вулканічної гори Товстий Верх (814 м) в околицях м. Хуста. Водоспад поділений на 2 потоки, між якими виступає андезитова скеля. В ній вода вимила п’ять заглиблень, які місцеве населення називає “горшками”.

Водоспади Соловей і Партизан ** розташовані у верхів’ях річки Туриці біля села Лумшори Перечинського району.

Найвищий водоспад на Закарпатті – * Трофанець, утворений гірським потоком, який збігає з крутих схилів г. Близнеця (1881 м) і є правою притокою р. Чорної Тиси. Водоспад добре видно з шосейної дороги між с. Кваси та смт. Ясіня.

В області побудовано безліч штучних ставків і водоймищ. Найбільшим з них є Вільшанське водосховище на річці Тереблю. При повному заповненні воно має площу близько 20 км2, а об’єм води складає більше 25 млн.м3. Водоймище створене для потреб Теребле-Ріцької ГЕС.

Умовні позначення:
*** – заслуговує на окрему поїздку;
** – цікаве місце для відвідання;
* – є на що подивитись.

Джерело інформації: Закарпаття – сплануй і подорожуй. Туристичний путівник. – Ужгород: “Ліра”, 2003. – 120 С.
Останнє оновлення на Вівторок, 17 березня 2009 16:30
 

Переклад сайту

English French German Polish Russian Ukrainian
Активний відпочинок в Україні, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting