Тур вихідного дня: пішоходно-водний маршрут околицями Києва Друк E-mail
Подорожі
Написав Сергій Овчаренко   
П'ятниця, 21 вересня 2007 23:34
Для того щоб цікаво відпочити багато не потрібно. Необхідно лише трошки подумати та організувати нехитрий відпочинок на вихідний. Для цього оцінюємо навколишню місцевість та бажання якими краєвидами найближчого вихідного будемо милуватися; наявне спорядження, а за відсутності думаємо де можна його орендувати або й відразу придбати: не раз же чудово відпочивати. То ж визначаємося…

Розмірковуємо і відразу ж знайомимося з одним із безлічі варіантів туру вихідного дня. Отже одноденний маршрут пішохідно-водний. У наявності рюкзак, а головне двомісний надувний човен. Швиденько зібралися і гайда.

Доїжаємо до кінцевої зупинки тролейбуса №37 або № 31, кому як зручніше, до вул. Милославської (м. Київ). Звідси починаємо відлік маршруту. Маршрут кільцевий: увечері повернемося на теж місце і у зворотньому порядку додому.

Загальна протяжність 12,5 км, піша частина складає 7,4 км, водна – 5,1 км

Відразу наводжу карту подорожі. За основу взята кілометрівка Генштабу з місцевістю станом на 1991 рік. Масив Троєщина за час, що минув, розрісся, тому карта дещо відкоригована. Отже:


 Від тролейбусної зупинку рушаємо дорогою наліво і при першій можливості по пісчаному схилу спускаємося направо вниз і рухаємося стежкою до асфальтованої дороги. Далі цією дорогою йдемо допоки наліво під кутом 30о не буде стежки (добре утоптаної) наліво. Не зовсім приємно йти трасою, але болотистою місцевістю пробиратися ще гірше. Отже, повернули, йдемо, милуємося краєвидами, зачаровуємося запашним ароматом польових квітів, а по ліву сторону іще й краєвидами Києва.Побіля знаку висоти «96,3» уважно дивимося і знаходимо «кладку» через потічок.Вздовж Погреблянської Стариці доходимо до Десни. Відпочиваючих просто безліч.

Якщо взяли з собою намет і є декілька вільних днів, то можна зупинитися та відпочити на березі швидкої Десни. Але це не в планах на сьогодні. Спускаємося на берег, розкладаємо та надуваємо човен. Починаємо водну частину мандрівки.

Іще на березі готуємо два якорі (при бажанні половити рибу на одному місці), інакше – Десна стрімко потягне вниз по течії. Значить беремо два камені, прив’язуємо мотузку до кожного з них і гайда за вдачею.

Відпливаємо недалеко від берега (кам’янистий) і кидаємо «якорі». Ні одного бичка так і не витянули, зате снасті цепою на дні. Знімаємося і вниз по течії.З протилежного берегу заходимо в Старицю і в тихій воді ловимо рибу. На сковорідку буде. Досліджуємо старицю: з озером, позначеним на карті є сполучення водою і фактично воно є затокою Стариці. Обідаємо. При бажанні переправившися на протилежну сторону (на ту з якої спускалися на воду) на косі можна трохи покупатися та рушати далі вниз по течії

До берегу причалюємо відразу за затокою, перед насосною станцією. Сушимо човен, складаємося і рушаємо на зупинку тролейбуса.

Ось такий нескладний пішохідно-водний маршрут для вихідного дня.
Останнє оновлення на Середа, 25 березня 2009 13:15
 

Переклад сайту

English French German Polish Russian Ukrainian
Активний відпочинок в Україні, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting